Başlığımızın da anlayabileceğiniz gibi “Otonom Çağı” yani “İnsansız Silahlar” devri artık başlamıştır. Bitmek bilmeyen projeler ve silahlar ile, Dünya ülkeleri birbirleriyle yarışmakta ve her biri daha iyisini yapmak için adım atmaktadır.

Afrin Operasyonu çevresinde gerçekleştirdiğimiz insansız hava araçlı saldırılarının başarılarını ve çok değerli askerlerimizin güvenliğini biraz olsun arttırmak büyük bir başarıdır.

Yapay teknolojinin hata payının olmadığı bir gerçek ve bu teknolojiyi Türkiye’nin de geliştirdiğini bilmek gurur verici.

Geçtiğimiz günlerde insansız tanklar, gemiler vs. araçlar geliştirilmeye devam ediliyor. Bu demek oluyor ki artık gelecekte insanlar değil, ülkelerin kendilerine ait robotların saha üzerinde olduğunu göreceğiz. En iyi, en güçlü ve en yetenekli savaş makinesini geliştiren ülke, söz sahibi olacaktır.

Umuyoruz ki ülkemizde bulunan dinamik beyinlerden faydalanıp her daim daha fazlasını yapmaya katkı sağlattırıp, Dünya’nın adaletini korumaya devam edebiliriz. Çünkü Dünya adaletini Türkiye’den başka koruyan hiçbir ülke olmadı, olmayacak…